Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] padnięty Columbus - nie działa ekran i przyciski

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] padnięty Columbus - nie działa ekran i przyciski

    6 litrów pewnie się mieści ?
    Skoda Octavia 1,9 TDI ASV 2003 r.

  • #2
    [O2FL] padnięty Columbus - nie działa ekran i przyciski

    Witam,

    niestety, ale chyba szlag trafił mojego Columbusa :evil: :evil:

    krótka historia:
    nawigacja się zawiesiła, tzn. nie było reakcji na cokolwiek, była akurat w trybie Radia. Jedyne co szło to włączenie i wyłączenie urządzenia ale samo radio nie grało.

    zrobiłem restart klawiszami < + > + mikrofon czy co tam to jest, nawigacja zareagowała, uruchomiła się na nowo ale dokładnie wracając do punktu wyjścia (czyli do zawieszonego trybu radia); naciskanie Radio / Media / Navi itd. nic nie dawało

    odpiąłem klemę z aku i po kilku godzinach wróciłem - podpinam i włączam - wyskoczył monit o kod do radia (który mam), ekran świeci ale zupełnie nie reaguje

    jedyne co działa to włącznik i restart klawiszami co podałem wyżej :roll:

    VCDS nic nie wykazał

    może wiecie gdzie w kraju / kto naprawia te RNS-iaki ?
    06.09.2010 - zamówienie szarej elegantki
    19.11.2010 - odbiór auta :-)

    Komentarz


    • #3
      Już na czwartym forum Cię chyba widzę z tym problemem :P
      Trzymaj się tego, co Kędzior mówi.
      Pościągaj softy z tej strony: Unofficial 272x software and SWL recovery CD
      Naładuj Aku. Wyjmij kluczyk ze stacyjki. Jedź od najstarszego.

      Restartuj przez setup - eject - różdżkę, to jest twardy reset. Generalnie wkładasz płytę robisz twardy reset i bardzo cierpliwie czekasz. Bardzo cierpliwie oznacza, że jeśli nic się nie dzieje przez kwadrans to dopiero wtedy wciskasz raz gałkę od włączania
      Pójdź od najstarszego softu, uzbrój się w dużo czasu i piwa. Jeśli "coś" miele płytą to nie dotykaj - idź na spacer, popielić ogródek, cokolwiek.

      Zakończ na fabrycznym 4120. Jeśli wstanie to pousuwaj błędy i zakoduj w VCDS. Kędzior obstawia, że uwaliłeś navi, ja obstawiam, że jesteś niecierpliwy - zobaczymy

      Tu masz "ogólną" instrukcję bezpiecznego wgrywania każdego softu:
      Wgrywanie softu na przykładzie polecanego, fabrycznego 4120
      - kluczyk wyjęty ze stacyjki (podczas całego procesu). Akumulator naładowany
      - włączamy columbusa, wkładamy płytę z softem, olewamy czy coś się dzieje, robimy dalej...
      - ... wciskamy setup - eject - różdżkę (skrajny prawy górny przycisk obok EJECT - różne ikonki w różnych wersjach RNS'a). Jest to tzw. "Twardy reset"
      - płytka powinna się wysunąć (nie dotykać), urządzenie przestartować i płytkę wciągnąć z powrotem... SAMO !
      - nie przejmujemy się, że startuje z informacją, że nie może wystartować i error...
      - cierpliwie czekamy na biało - zielony ekran z przyciskiem "OK", że na pewno chcemy wgrać SWL... Chcemy... Paluchem w OK.
      - teraz się dzieje... Nic ciekawego się dzieje... Przez jakieś półtorej godziny. Można zamknąć auto, iść na piwo i wrócić za dwie.
      - wgrywanie jeśli zakończone pozytywnie kończy się podobnym biało - zielonym komunikatem, że "Succeeded". Znów "OK".
      - po "OK" wysunie płytkę, wyciągamy ją i czekamy, aż się włączy.
      - (dopiero) teraz można włożyć kluczyk i nawet odpalić auto coby się zagrzać (Kulit, Ty wiesz co
      - jeśli Columbus się nie włączy w ciągu 5 min - włączamy sami.
      - Urządzenie (przy odrobinie szczęścia wystartuje na nowym sofcie.
      - Urządzenie wystartuje (navi) gdzieś w Niemczech i GPS może długo się "odnajdować" - mój rekord to 45 min. Nie należy się tym przejmować - jak wcześniej działał to i teraz znajdzie satelity. Kiedyś. W końcu...
      - trzeba zmienić język z niemieckiego na Polski (jest, jest...) no i ma prawo nie grać, w szczególności jak jest SoundSystem - soft resetuje do ustawień fabrycznych i wymaga kodowania.

      Powodzenia - jeśli Kędzior mówi, że płyta padła, to pewnie ma rację bo się skubaniec zna, ale trzymam kciuki, żeby się tym razem pomylił

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez dato
        Już na czwartym forum Cię chyba widzę z tym problemem :P
        niestety ale mylisz mnie z kimś innym...

        to mój pierwszy post w tej sprawie w sieci bo problem pojawił się 2 dni temu :P tak więc chętnie przeczytam uwagi Kędziora (tylko gdzie one są? )
        06.09.2010 - zamówienie szarej elegantki
        19.11.2010 - odbiór auta :-)

        Komentarz


        • #5
          Musisz wpisać skoda, a potem bez spacji club w domenie .pl i znajdziesz
          Skoro tak, to z mojego posta weź twardy reset + cierpliwość, wgraj fabryczne 4120 i daj znać jak poszło

          Komentarz


          • #6
            M4ciek, gdyby podczas tej operacji którą opisał dato, nie działał ci ekran i nie mógłbyś wcisnąć OK, to poruszać się i zatwierdzić możesz też klawiszami i gałeczką(na tej samej zasadzie jak Tab na klawiaturze)
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              M4ciek, czekam na tela od Ciebie. .... Mam płytke.
              kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

              teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

              Komentarz


              • #8
                załatwiłem płytkę z softem który miałem do tej pory (4120) i podczas update'u proces zatrzymuje się na komunikacie:
                SWL Error w czerwonej ramce, a pod spodem:

                Error - EcuOrder.txt - Error reading HW Vers

                screen:


                a sam soft chwilę wcześniej identyfikował się tak:


                [ Dodano: Sob 11 Maj, 13 22:37 ]
                update:
                jestem po wizycie u pewnego magika w Krakowie

                przywrócił urządzenie do życia, pomógł dopiero reflash
                06.09.2010 - zamówienie szarej elegantki
                19.11.2010 - odbiór auta :-)

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez M4ciek
                  [ Dodano: Sob 11 Maj, 13 22:37 ]
                  update:
                  jestem po wizycie u pewnego magika w Krakowie

                  przywrócił urządzenie do życia, pomógł dopiero reflash
                  A czy ów magik z Krakowa montuje także Columbusy w Superbie? albo blutooth? Kierownice multi?

                  Szukam osoby/warsztatu z okolic Krakowa która wykona mi w.w. montaż.

                  Komentarz


                  • #10
                    raczej nie, ten robił tylko reflash urządzenia

                    ale znam :P - może nie do końca tanio, za to kompleksowo, profesjonalnie i czyściutko - polecam osobiście sprawdzony NAVIPOL na Zakopiańskiej, firma ogarnia chyba każde rodzaje doposażeń w Audi/VW, ale myślę, że ze Skodą też na luzaku da radę.

                    tel. 501-963-597

                    ja u niego robiłem w A3 bluetootha, navi, multifunkcję, tempomat i rekina w dachu
                    06.09.2010 - zamówienie szarej elegantki
                    19.11.2010 - odbiór auta :-)

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X